Depremde evi yıkılanlara ev verilecek mi?
Trendlerdeki Yazı

Depremde evi yıkılanlara ev verilecek mi?

0

Devlet deprem mağdurlarına ev verecek mi?

Kahramanmaraş, pazarcık merkezli meydana gelen deprem o kadar şiddetliydi ki 10 ilde büyük çaplı yıkım meydana getirdi. 7.7 ve 7.6 şiddetinde iki büyük sarsıntı ile bir çok ilde hayat durduran bu depremde ölü ve yaralıların sayısı ise her geçen gün artmaktadır. Evini kaybeden vatandaşlarımızın can sağlığından sonra ki düşünceleri kaybettikleri evlerini devlet karşılayacak mı? Sorusu oldu.

Devlet evini kaybedenlere yeni ev verecek mi?

Türkiye cumhuriyeti tarihinin en büyük ve en kapsamlı felaketi de diyebileceğimiz bu deprem sebebi ile bayraklarımız 7 gün boyunca yarıya indirilip milli yas ilan edildi ve tüm deprem bölgesine OHAL getirildi. Öyle ki bir çok vatandaşımızı kaybettik ve sayısı binleri aşan yarılarımız var. Bu büyük depremden sağ kurtulan vatandaşlarımız soğuk kış günü evsiz barksız kalmanın acısı ve perişanlığını yaşamaktadır. Kar ve tipi sebebi ile ulaşımda ve iletişimde sıkıntıların yaşandığı Kahramanmaraş, Hatay, Adana, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Osmaniye ve Kilis illerine depremin ilk anında başlayan yardım ve arama kurtarma ekiplerinin tahliyesinde ufak çaplı aksamalar meydana gelmiştir. Devletimiz ve yüce milletimiz her zorluğu atlattığı gibi bu zor günleri de el birliği ile atlatacaktır.

Devletimiz tüm imkanları ile deprem mağduru vatandaşlarımızın yardımına, en hızlı ve en etkili şekilde koşmaktadır.

Depremde evi yıkılanlara ev verilecek mi?

10 ili kapsayan bu büyük afet henüz çok taze ve halen devam etmektedir. Şu aşamada net bir bilgi vermek yanlış olur. Zira depremin yaralarını sarmak elbette kolay olmayacaktır ama devletimiz ve milletimizin birliği ile depremin yaşandığı 10 ilimiz için en iyisi ne ise fazlasıyla yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap