Seo Uyumlu İçerik Oluşturma
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Seo Uyumlu İçerik Oluşturma

0

SEO UYUMLU İÇERİK OLUŞTURMANIN TEMEL KURALLARI

H etiketi Kullanımı İçeriklerinizin SEO Uyumlu Olmasında Önemli Rol Oynamaktadır

SEO Uyumlu İçerik Oluşturma – H etiketi İnşası

SEO Uyumlu içerik hazırlarken en önemli kriterlerden biri şüphesiz ki H etiketleridir. İçeriklerin başlıklarını oluşturmaya H etiketi denir. 6 adet H etiketi bulunur. H1 etiketi, oluşturacağınız içeriğin en can alıcı başlığı olmalıdır.

Çünkü sadece bir adet H1 etiket kullanma hakkınız olacaktır. H1 etiketi kullanarak Google’ın içeriğinizin ne ile alakalı olduğunu anlamasını sağlarsınız. H2 etiketi ise, H1 etiketinin daha az önemli başlık olduğunu ifade etmektedir. H etiketlerinin sayısı arttıkça önem niteliği azalmaktadır. Yani H1 etiketi en önemli başlık iken H6 etiketi en önemsiz başlığı temsil etmektedir. SEO uyumlu içerik oluştururken mutlaka H etiketi kullanımına önem vermeniz gerekmektedir.

Anahtar Kelime ve Anahtar Kelime İnşası

Anahtar Kelime İnşası

SEO uyumlu içeriklerde olmazsa olmaz bir diğer kriter ise, içeriğinizde yer vereceğiniz anahtar kelimelerdir. En sık yapılan hataların başında, anahtar kelimeler tekrarlandığında içeriğin bir o kadar SEO uyumlu olacağı düşüncesi gelmektedir. Kesinlikle anahtar kelimeleri kullanmak için kullanmamalısınız.

Mantıklı olarak ve alt anahtar kelime çevresinde anahtar kelimelerinizi kullanmanız faydalı olacaktır. Genellikle anahtar kelime yoğunluğu %4-6 arasında olmalıdır. SEO uyumlu içerik üretirken en büyük önemi anahtar kelimelere vermeniz gerekir. Ayrıca tek bir anahtar kelime üzerine yoğunlaşmak yerine alternatif anahtar kelimeler kullanmanız içeriğiniz için daha sağlıklı olacaktır.

Bir Başka SEO Uyumlu İçerik Hazırlama Maddesi: Görseller ve Alt Etiketler

İçeriğinizi okuyucuya daha etkili sunmak için görselleri kullanabilirsiniz. Ancak içeriğiniz SEO uyumlu olsun diye telifli ve saçma görseller kullanmamalısınız. Bunun yerine, anlamlı ve telifsiz görseller kullanmanız gerekmektedir. Pexels.com vb sitelerden telifsiz görselleri edinebilirsiniz ve yazılarınızı süsleyebilirsiniz. SEO Uyumlu içerik hazırlarken görsellerinize alt etiket vermeyi unutmayınız. Çünkü alt etiket Google’a görselin hangi konuyla alakalı olduğu hakkında bilgi vermektedir.

Ayrıca görsellere vereceğiniz alt etiketlerde anahtar kelime ile bağ kurduğunuz takdirde, görsellerinizi SEO uyumlu hale getirebilirsiniz.

Link İnşası Yapmanız İçeriklerinizi SEO Uyumlu Hale Getirecektir

Google son güncellemeleriyle birlikte, kullanıcıların içerikleri incelerken daha fazla zaman geçirmesine önem vermektedir. Yani içeriklerinizin içinde sürekli bir dolaşım ve etkileşim olması Google için oldukça önemlidir.

Bu sebeple içeriklerinizin bağlantılarını farklı içeriklere yönlendiren link çıkışları vermeniz SEO açısından oldukça önemlidir. Vereceğiniz linkler konuyla ilişkili olmalıdır. Alakasız link çıkışları vermek, SEO performansınıza da zarar verecektir. SEO uyumlu içerik oluştururken link inşasına önem vermeniz performansınızı artıracaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap