1. Anasayfa
  2. Hakkımızda

Hakkımızda


Bilgi Sitesi’ne Hoşgeldiniz.

Web sitemizin çeşitli içeriklerinden dolayı okuyucuları farklı demografik özelliklere sahip olan kitlelerden oluşmaktadır. Bilgi paylaştıkça büyür ve değer kazanır düşüncesiyle tüm bilgilerin sade ve net bir şekilde aktarılması en büyük amacımızdır.

Öğretici, bilgilendirici ve yol gösterici tüm içerikleriyle Bilgi Paylaşımı ve Bilgi Sitesi olma misyonu ile Türkiye’nin bilgi konusunda tek kaynakçası olmayı hedefliyoruz.

Kendini geliştirmiş tecrübe sahibi olan tüm yazarlarımızın yazılarını Türkiye’ye duyurup ve yaşanılmış veya öğrenilmiş tecrübeleri doğrudan elde etmelerini sağlamak hedeflerimizin temel taşını oluşturuyor.

Bu web sitesinin kurucusu olarak biraz da kendimden bahsetmek istiyorum.

İsmim Erdinç, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım. İnternet ağına ilk başlangıçım 2003 yılında HTML ile tasarladığım ve bir kaç sayfadan oluşan basit bir site ile host ve domaini ücretsiz olan fan sitesi açarak başlamıştım. İlk zamanlarda çok severek yaptığım bir hobi idi fakat sonrasında kendimi geliştirerek PHP öğrendim ve daha profesyonel ve dinamik siteler yapmaya başladım. Bu becerimi daha etkin kullanmak için bir çok site açtım ama benimseyemediğim için kapattım.

2004 yılında www.kralferdi.com isminde Ferdi Tayfur Fan sitesi açtım. Başlangıçta o zaman ki host ve domain fiyatlarının yüksek olması yüzünden 2 yıl gibi bir süre bayağı para harcadım fakat işin iyi tarafı bu site o yıllar çok rağbet görmeye başladı ve öyle ki toplam üye sayısı 65 bin’i geçmişti. Google reklamları ve diğer farklı sitelerden aldığım reklam ücretleri site masrafını karşılamaya yetiyordu.

Fakat 2009 yılına kadar faaliyet gösteren bu siteye ait domain ücretini ödemeyi unutarak çok büyük bir hata yaptım ve domain elimden ucup gitti… Tekrar almak için çok yüksek para ödemem gerekiyordu ve böylece bu maceranın sonuna gelmiş oldum. Daha sonrasında sayısız bir çok firma ve kuruluşa ücretli web tasarım hizmeti sundum.

Aradan geçen bunca yıldan sonra tekrar bir web sitesi açmaya karar verdim ve insanlara fayda vermesi açısından yaşantımızda her konuda lazım olan faydalı bilgileri paylaşmak adına bu bilgi sitesi‘ni yayınlamış bulunuyorum. Umarım herşey yolunda gider ve eski günlerde yakalamış olduğum büyük bir ailenin gururunu tekrar yaşarım.

Sabır ile okuduğunuz için teşekkür ederim.

Saygılar; Erdinç Aşık