1. Anasayfa
 2. Teknoloji

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?
1

İnternetten Para Kazanmanın Etkenleri:

İnternetten para kazanmak göründüğü kadar kolay değil. İnternetten hatırı sayılır paralar kazanmak için bazı teknik çalışmalar yapmak gerekiyor. Öne çıkan en önemli etkenlerden biri de yaptığınız işi pazarlamanız için internette bir çevrenizin olması gerektiğidir. Bu etken yoksa tüm çalışmalarınız çöp olabilir. İnternette hangi işi yapacak olursanız olun mutlaka bir trafik sağlamalısınız.
Bir diğer önemli etken ise içeriğinizdir. İçeriğiniz nedir? Ne paylaşıyorsunuz? Nasıl paylaşıyorsunuz? Nerede paylaşıyorsunuz? Bunların hepsi ayrı ayrı öneme sahiptir. İçerik konusunda başarılı olmak için kendinizi karşı tarafa yani okuyucunun yerine koyun. Siz olsanız bunu okur musunuz? Beğenir misiniz? Ya da paylaşır mısınız? Bu sorulara olumlu yanıt verebiliyorsanız içeriğiniz gerçekten kalitelidir.
Üzerinde duracağım son etken ise tekniktir. Bu tamamen bilgisayar ile sizin aranızdaki etkileşimdir. Yazı yazıyorsanız Seo’ya uygun mu? Çizim veya resim oluşturuyorsanız paylaşım formatı uygun mu? Bir hizmet veriyorsanız kullandığınız etiketler doğru mu? Bunların hepsini tek tek irdelemeniz gerekir. Bilmiyorsanız sorun değil. İnternette bu konularda çokça ücretsiz kaynak bulunmaktadır. Kısa bir araştırma ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

Para Kazanmaya Nereden Başlamalıyım?

Öncelikle yayın yapacağınız platformu seçmelisiniz. Platform derken bu bir site mi, blog mu, sosyal medya mı, video mu gibi. Kendinizi hangi platformda en iyi şekilde ifade edebilirsiniz? İlk etapta buna karar vermelisiniz.

Kararınızı verdikten sonra içerik üretmelisiniz. İçerik üretimi olmadan bu iş olmaz. İçerikleriniz kendinize ait ve özgün olmalıdır.

Bir sonraki adım ise içeriğinizi nerelerde paylaşacaksınız? Sosyal medya mı? Yoksa bir forumda mı? İsterseniz tüm paylaşım alanlarını tercih edebilirsiniz.

Sonuçta kaliteli bir içeriğiniz varsa trafik de kendiliğinden gelecektir.

Bu işte biraz sabırlı olmak gerekir. Siz ürettikçe zamanla internette kendi yerinizi edinmeye başlarsınız. Bu da belli bir sürenin geçmesi demektir.

Sonuç:

İnternetten para kazanmak isteyenlerin düştüğü en büyük hata hızlıca özensiz içerik üretip hemen para kazanmaya odaklanmaktır. Şunu asla unutmayın. İnternette rekabet yüksektir. Sizin düşündüğünüz gibi bir çok insan aynı şeyleri düşünmektedir. Bu nedenle siz farklı olmaya odaklanmalısınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Yorumlar (1)

 1. Kesinlikle internetten para kazanmak biraz da sabır işi gibi kaliteli içerikler üretip yola devam etmek gerek .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.