1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

YouTube’dan Para Kazanma Şartları

YouTube’dan Para Kazanma Şartları
0

Youtube Para Kazanma kuralları nedir?

Youtube’den para kazanma kuralları değişti mi?

Youtube’den para kazanmak için neler yapmamız gerekiyor hepsine bu yazıda sizlere değineceğiz.

Türkiye’de ve dünyada milyonlarca kullanıcı barındıran video izleme ve yayınlama sitesi Youtube üzerinden yüzlerce insan video yükleyerek para kazandığını biliyor muydunuz? Hobilerini videoya kaydederek para kazanmak isteyen onlarca insan bulunmtakta.

Peki Youtube platformu üzerinden nasıl para kazaılıyor? Youtube’de hangi kuralları ihlal ederse para kazanmamız kapatılır?

Youtube’den para kazanmak için 4000 saat kuralı

Youtube platformu üzerinden video yayınlayarak para kazanmak için Youtube iş ortağı programına uymanız gerekir. Peki nedir bu kurallar? Youtube’den para kazanan her kanalın uyması gereken ilk kural 4000 saat video izlenimidir.

Bu şu demek oluyor ki sizin yayınladığınız videolar ister 1 dakika ister 10 dakika olsun fakat yüklemiş olduğunuz videoları izleyicileriniz 240 bin dakika yani 4000 saat izlenmiş olması gerekiyor. Telifli, kopya, kırpma içerikler ile 4000 saati doldurup daha sonradan videoları silmeyi düşünmeyiniz çünkü Youtube bu ve bunun gibi hilekarlıklar için daha önceden önlem almış.

Yayınlamış olduğunuz içerik daha önce Youtube algortimasında yayınlandıysa sizin içeriğiniz ‘tekrar yüklenen içerik’ kapsamında değerleniyor ve para kazanmanız açılmıyor. Bir çok Youtube’den para kazanmak isteynler bu hataya düşmektedir. Yayınlamış olduğunuz içerikler tamamen size ait ve telif haklarının size ait olması gerekmektedir.

Youtube’den para kazanmak için 1000 abone kuralı

4000 saatimizi bir şekilde doldurduk, özgün içeriklerimizi yayınladık sırada kanalımızın 1000 abone olması gerekmektedir. Zamanla video yükleyerek 1000 abone kuralını çok rahat doldurabilirsiniz. Videolarınız izlenmeye başladığında hayliyle beğenilecek ve abone sayınız dengeli şekilde artacaktır. Kanalınızın ve içeriklerinizin aranma ve trend potansiyeli ne kadar yüksek se videolarınız o kadar çok etkileşim alacaktır ve haliyle abone sayınızda görülen şiddetli bir artış meydana gelecektir.

Youtube algortiması aranma ve sizin sunduğunuz içerik dengesiyle videolarınıı öneriyor yani bu şu demek oluyor ki yayınlamış olduğunuz videolar youtube ve google arama motoruna ne kadar çok aratılıyorsa kanalınızın o kadar çok gösterim yapacağını söyleyelim.

Youtubeden para kazanmak için ve kanalınızın kapanmaması için burda yazmış olduğumuz hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Türkiye’de binlerce insan buradan kendi yeteneklerini sergileyerek para kazanıyor ken sizin neyiniz eksik olsun ki?

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.