1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

İnstagram Mavi Tik Alma Şartları

İnstagram Mavi Tik Alma Şartları
0

İnstagram mavi tik alma kuralları nedir?

İnstagram doğrulanmış rozeti nasıl alınır?

Milyonlarca insanın günümüzde kullanmış olduğu fotograf ve video uygulaması İnstagram üzerinden nasıl mavi tik alındığı, neye göre mavi tik verildiği insanlardan tarafından merak ediliyor ve arama motorlarına aratılıyor.

İnstagram uygulaması üzerinden mavi tık almak için neler yapılması gerektiğini en ince detayına kadar sizler için hazırladık.

1- Tanınmış Kişi

İnstagram’ da takipçi sayısı 5 bin-10 bin gibi sayıları olmasına rağmen mavi tikleri olması sizinde dikkanizi çekmiyor mu? Peki bu insanların ayrıcalığı ne? Bu ve bu tarz hesapların sahipleri aslında tanınmış insanlardan oluşuyor google arama motorlarına isimlerini aratırsanız haklarında onlarca makale ve biyografi yazıları olduğunu görebilirsiniz.

İnstagram’da mavi tik almanın ilk kuralı aslında biyografi yazınız ve adınıza makalelerin olmasından geçiyor bu linkleri instagrama yolladğınızda adminler bunu inceliyor uygun görülürse mavi tik kazanmaya hak kazanıyorsunuz.

2- Takipçi Sayınızın Organik Olması

İnstagram mavi tik vermeden önce ki incelediği diğer hususlardan birisi ise takiğçilerinizin gerçek kullanıcılardan oluşması olacaktır İnstagram’da mavi tik almak için takipçi sayınızın, beğenilerinizin tamemen gerçek insanlardan oluşması gerekiyor.

Yapay etkileşimler İnstagram uygulaması için aslında yasakdır farkedildiği anda hesaplar devre dışı bırakılır. Mavi tik almak gibi bir amacınız varsa organik ve öz takipçinizin olması yetiyor. Sahte etkileşimler sizin hem işletmenize hem de profilinize zarar verir bu yüzden kesinlikle sayfalarınızı organik bir şekilde reklam çalışması yaparak büyütmeyi deneyiniz. Bu sayede sayfanıza gerçek kullanıcılar gelmiş olacak ve sürekli etkileşim halinde olacakları için İnstagram mavi tik almanız daha kolay olacaktır.

3- Gönderi Sayısı ve Aktiflik

İnstagram aktif kullanılmayan ve gönderisiz bir hesaba mavi tik vermez. Düzenli olarak günlük, haftalık, aylık gönderi sayınızı düzenlemeniz plan programlı hareket etmeniz gerekiyor. Stroy ve diğer özellikleri doğru bir şekilde kullanmak mavi tık almak için olumlu yönde olacaktır.

4- İnstagram Topluluk Kurallarına Uymak

İnstagram mavi tik vermeden önce ki ilk incelediği şeylerden bir tanesi hesabın topluluk kurallarına uyup uymadığı oluyor. İnstagram topluluk kurallarını ihlal ediyorsanız mavi tik alamazsınız bir an önce hesabınızda ihlal ettiğiniz maddeyi temizlemeniz gerekmektedir.

İşte İnstagram topluluk kurallarını ihlal eden maddeler:

İnstagram topluluk kurallarına uymayan şartlar

– Nefret söylemi ve sembolleri

– Hesap taklidi

– İntihar veya kendine zarar verme

– Gıda zehirlenmeleri

– Halkı kine ve teröre teşvik etmek

– Uyuşturucu kullanımı ve satışı

– Silah, tütün mamülleri satışı

İnstagram topluluk kuralların uymayan kısaca davranışlar bunlardır. Birini bile ihlal etttiğiniz takdirde mavi tik verilmez varsa bile silinir. Saymış olduğumuz bu 4 maddeyi yerine getirdiğiniz takdirde mavi tik alma oranınız çok yükseliyor fakat sonuç genede İnstagrama kalıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.