Appbilgi.com

Akıllı Telefon Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

20.04.2021
56

Telefon Markası Fiyatı Etkileyen En Büyük Etkendir

Akıllı telefon fiyatı, marka ve belirli bir cihazın piyasada bulunduğu süre gibi çok çeşitli faktörlerden etkilenebilir. Bir cihazı uluslararası olarak kullanma yeteneği de fiyatını etkileyebilir. Bir cihazın yüksek çözünürlüklü bir kamerası ve çok fazla depolama kapasitesi varsa, muhtemelen daha az dikkate değer özelliklere sahip olmayan bir üniteden daha pahalı olacaktır. Bununla birlikte, bir sözleşme yapmak isteyen kişiler, istenen özelliklerle yüklü bir akıllı telefonu uygun bir fiyata veya ücretsiz olarak alabilirler.

  • Veriler, fiziksel bir bağlantıya gerek kalmadan akıllı telefonlar arasında paylaşılabilir.

Markanın akıllı telefon fiyatı üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Bazı şirketler, tüketiciler arasında onlara bir tür ünlü statüsü veren itibar kazanmıştır. Tüketiciler yeni ürünlerin piyasaya sürülmesini bekleyebilir ve bu tür yayınlar haber bile yapabilir. Bir şirketin markası bu tür bir sansasyonellik yaratma yeteneğine sahip olduğunda, cihazlarını yüksek fiyatlarla satma konusunda daha fazla özgürlüğe sahip olma eğilimindedir. Akıllı telefon pazarına girmeye çalışan markalar, genellikle tüketici güvenini geliştirene kadar ürünlerini daha ucuza sunmalıdır.

Kullanım Kolaylığı ve Özellikleri

Tüketicilerin ne kadar ödeyeceğini etkileyecek bir diğer faktör de akıllı telefonun yeniliği. Cihazlar ilk piyasaya sürüldüklerinde, genellikle halihazırda piyasada bulunanlardan daha iyi özelliklere ve yeteneklere sahiptirler. Yeni akıllı telefonlar bu nedenle daha yüksek fiyatlarla satılabilir. Tüketicileri eski modellere çekmeye devam etmek için fiyatları genellikle düşürülür.

Birçok akıllı telefon, satın alındıkları ülke veya bölge dışında çalışmayacaktır. Çoğu insan için bu bir sorun oluşturmaz çünkü uluslararası seyahat etmezler veya çok nadiren seyahat ederler. Düzenli olarak yurt dışına seyahat eden kişiler, birçok ülkede çalışacak bir akıllı telefon satın almayı gerekli bulabilir ve bu özellik, maliyeti artırma eğilimindedir.

  • Yüksek kaliteli kamera gibi daha iyi özelliklere sahip akıllı telefonlar için daha fazla para ödersiniz.

Görüntü toplamak ve paylaşmak, birçok kullanıcı için akıllı telefon deneyiminin ortak bir parçasıdır. Sonuç olarak, bir cihazın kamerasının kalitesi birçok insan için önemli bir faktördür. Ayrıca cihazlarının maliyetini artırabilecek bir özelliktir. Genellikle megapiksel olarak ifade edilen en yüksek çözünürlüğe sahip olanlar daha pahalı olma eğilimindedir.

Akıllı telefon fiyatı, bir cihazın sahip olduğu bellek miktarından etkilenir. Bellek ölçümü genellikle gigabayt (GB) cinsinden listelenir ve GB sayısı arttıkça telefonun maliyeti artar. Bu depolama kapasitesi, birçok kişi için daha yüksek fiyatlara değer çünkü önemli miktarda veriyi saklamak ve çok çeşitli uygulamaları kullanmalarına izin vermek için akıllı telefonlarına güveniyorlar.

Hizmet planları genellikle akıllı telefon fiyatına bağlıdır. Bu faktör, servis sağlayıcısına bağlı olarak büyük ölçüde değişir . Kişiler uzun vadeli sözleşmeleri imzalamak veya yenilemek istiyorsa, bazı şirketler akıllı telefon fiyatlarını büyük ölçüde düşürür. Bazı durumlarda, böyle bir taahhütte bulunulursa bazı akıllı telefonlar ücretsiz olarak sunulabilir.

  • Bir cihazı uluslararası olarak kullanma yeteneği, fiyatını etkileyebilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Giyilebilir Teknoloji Nedir? başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

MAKALE YAZARI


Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Copyright © 2020 Appbilgi.com. Tüm hakları saklıdır.

bilgi sitesi, trend bilgiler, saglik, tarih, teknoloji, yemek tarifleri, ip uclari, neden, bilgi, sitesi, webmaster, faydali, bilgiler, nedir, nasil, yapilir, nerede