1. Anasayfa
 2. Webmaster

Alexa Sıralaması Nedir? Nasıl Yükseltilir?

Alexa Sıralaması Nedir? Nasıl Yükseltilir?
0

Alexa Sıralaması Nedir

Alexa Sıralaması Nedir? Nasıl Yükseltilir?” Amazon şirketine ait olan Alexa içerisinde seo araçlarını barındıran ve web site değerlendirmesi yapan bir sitedir. Sistemde yer alan kriterlere göre web sitelerini ölçümleyip ona göre bir puan sırası vermektedir. Sürekli her gün güncellenen bu Alexa web sıralamasında yer almak işletmeler için önemli bir değer haline gelmiştir. Çünkü artık insanlar Alexa değerine de bakarak ona göre reklam alışverişi yapmaktadır.

İyi bir Alexa sıralamasına sahip olan web sitelerinin içerik bakımından ve Seo açısında daha iyi oldukları düşünülür. Çünkü Alexa sıralama puanını yaparken sitenin ziyaretçi sayısına, sitede kalma dakikasına, sayfa görüntülenmesine, yorum sayısına gibi daha bir çok kritere bakıp değerini verir. Bir de bu sıralamayı dünya çapında ve ülkenizde olmak üzere iki şekilde değerlendirmeye alır.

Alexa Sıralaması Neden Önemlidir ?

Reklam verenler sitenin değerini anlamak için Alexa puanınıza da bakarlar. Sitenizin ortalama ziyaretçi sayısı ,rakip kitlelerden daha iyi sırama da olmanız gibi faktörler sizin sitenizin daha kaliteli olduğunu anlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda her gün güncellediği için sitenizin güncel olup olmadığını bile anlayabilir.

Alexa Değeri Nasıl Yükseltilir ?

Öncelikle Alexa değerini yükseltmek için çalışmalarınıza sitenize kaliteli ve uzun makaleler yazarak başlamalısınız. Kaliteli makaleler ziyaretçi sayınızı arttırır ve aynı zamanda kişilerin sitenizde kalma süresini de uzatır.

Daha sonra sitenizin içerisinde yer alan tüm resim, video gibi materyalleri kendi hostinginiz de barındırın ki açılması süresi daha kısa olsun.

Sitenizi her gün Alexa’ya kayıt olup da kendi kullanıcı oturumunuzdan sorgulatın ve günde birkaç kez sitenize giriş yapıp sayfalarda uzun süre kalın.

Siteye kaliteli makaleler yazarken konuyla alakalı resimli içerikler ve videolar olmasına dikkat edin.

Sitenizin tema kodlarını gereksiz uzun kodlardan kurtarın ve daha hızlı açılan web sayfaları olsun.

Yazdığınız makalelerin her birinde anahtar kelimelere odaklanın ve sitenizde alakalı konulara iç linklemeler yapın.

Sosyal medya ağlarını ve forumları da kullanarak başka sitelerden backlink almasını sağlayın ya da sitenizle ilgili başka sitelerden backlink alışverişi yapmak faydalı olur.

Sitenize gelen insanların konulara yorum bırakmasını sağlayın. Böylece web sitenizin kaliteli olduğunu düşünerek alexa değeriniz de hızlı bir artış sağlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.