Appbilgi.com

WordPress Gravatar ve Diğer Görsellerin Alt Etiket Sorunu

18.10.2020
205

Gravatar ve Görsellerin Alt Etiket Sorununun Çözümü

Merhaba arkadaşlar,

Seo analiz sonuçlarında WordPress kullanıcılarının bir çoğu Gravatar ve Diğer Görseller alt etiket sorunu yüzünden SEO puanı düşüyor ve işin kötü tarafı ise bir çoğu bunu nasıl düzelteceğini bilmiyor !!!

Bir diğer sorun ise tema değişikliğinden sonra içeriğinize ait Öne Çıkan Görsel‘lerin ve Ortam kütüphanesinde ki diğer resimlerin alt etiketi eklenmemiş yada yanlış eklenmiş olması….

Öncelik ile Gravatar alt etiket sorununun çözümü ardından ortam kütüphanesinde ki diğer resimlerinizin alt etiket çözümü ve tema değişikliğinden kaynaklı tüm resimlerinizin boyutlarını bir tıklama ile kolay ve sağlam bir şekilde nasıl düzelteceğinizi anlatacağım…

Gravatar Alt Etiket Sorunu Çözümü

Kullandığınız temadaki functions.php dosyanızın içerisinde uygun bir yere aşağıda ki kodu eklerseniz Gravatar alt etiket sorununu ortadan kaldırmış olacaksınız. Bu kod sadece Gravatar alt etiket sonunu içindir.

function crunchify_gravatar_alt($crunchifyGravatar) {
	if (have_comments()) {
		$alt = get_comment_author();
	}
	else {
		$alt = get_the_author_meta('display_name');
	}
	$crunchifyGravatar = str_replace('alt=\'\'', 'alt=\'Avatar for ' . $alt . '\' title=\'Gravatar for ' . $alt . '\'', $crunchifyGravatar);
	return $crunchifyGravatar;
}
add_filter('get_avatar', 'crunchify_gravatar_alt');

Tüm Görsellerin Alt Etiket Sorunu Çözümü ve Yeniden Boyutlandırma Yöntemi

Ortam kütüphanesinde ki tüm görsellerin alt etiketini oluşturma ve kullandığınız temaya göre yeniden boyutlandırarak sitenizin hem SEO analiz sonuçlarını hemde veri tasarrufunun yanı sıra görünüm bozukluklarını gidermek için bu eklentiyi Regenerate Thumbnails indirin ve etkinleştirin. Daha sonra admin panelinde Araçlar sekmesinde Regenerate Thumbnails eklentisine tıklayın açılan sayfada mevcut tüm görsellerinizi yeniden boyutlandırma seçeneğini seçtikten sonra Tüm Görselleri Yeniden Oluştur’a tıklayın hepsi bu kadar.

Bu işlemlerin hepsini yaptıktan sonra web sitenizde hem alt etiket sorunu kalmayacak hemde tüm görsellerinizin boyutu kullandığınız temaya uygun boyuta gelecek.

Kolay gelsin…

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Seo Uyumlu İçerik Oluşturma başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

MAKALE YAZARI


Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Copyright © 2020 Appbilgi.com. Tüm hakları saklıdır.

bilgi sitesi, trend bilgiler, saglik, tarih, teknoloji, yemek tarifleri, ip uclari, neden, bilgi, sitesi, webmaster, faydali, bilgiler, nedir, nasil, yapilir, nerede