1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Bir İnsanın Karakteri Nasıl Belirlenir?

Bir İnsanın Karakteri Nasıl Belirlenir?
0

Bir Kişinin Karakterini Nasıl Tanıyabilirim

Bir kişinin karakterini değerlendirmeye çalışıyorsanız, yanıltıcı olabilecek faktörlere büyük ölçüde güvenmediğinizden emin olun. Bunun yerine, bireyin doğruyu söyleme ve bağlanma yeteneğini gözlemleyin. Ayrıca tutumuna dikkat edin ve olumlu mu olumsuz mu, onun hayatını nasıl etkilediğini ayırt etmeye çalışın.

 • Bir kişinin karakterinin ölçüsü, başkalarıyla nasıl etkileşim kurduğudur.

Başkalarına nasıl davrandığını gözlemleyerek bir kişinin karakteri hakkında çok şey anlatabilirsiniz. Buna hem tanıdığı hem de tanımadığı insanlar dahildir. Onunla iş yeri gibi tek bir ortamda karşılaşırsanız, farklı tipteki insanlara nasıl davrandığını görmek gerçekten zor olabilir. Bununla birlikte, onunla sohbet ederek farklı insan türleriyle etkileşim tarzına dair bir fikir edinmek çoğu zaman mümkündür.

 • Bir kişinin karakteri kısmen taahhütlerini nasıl yerine getirdiğiyle belirlenir.

Bir kişinin dürüst olup olmadığı, karakteri hakkında çok şey söylüyor. Bir kişinin dürüstlük konusundaki tutumu, onun ne tür bir insan olduğunu da gösterebilir. Kişinin konuşmalarını gözlemleyin ve ne sıklıkla yalan söylediğini belirlemeye çalışın. Bir dereceye kadar söyleyebileceği yalan türleri ve bunu yapma nedenleri önemlidir. Dürüst olmasa bile, gerçeğin önemli bir nitelik olduğunu düşünüp düşünmediğini de hesaba katar.

Bir kişinin sergilediği bağlılık düzeyi, sahip olduğu karakterin türünü gösterir. “Bağlılık” kelimesi çoğu zaman insanların anında yakın ilişkileri düşünmesine neden olur. Bir kişinin bir partneri seçip, aralarında yapılan yemin ve anlaşmalara saygı gösterip gösteremeyeceği genellikle karakterin bir göstergesidir. Bununla birlikte, hayatta bağlılık gerektirebilecek birçok başka şey olduğunu ve bu durumlarda gösterilen seviyenin bir kişi hakkında da çok şey söylediğini hatırlamak önemlidir.

 • Birinin yakın ilişkilerle nasıl başa çıktığını görmek, genellikle karakterine işaret eder.

Bir kişinin karakteri tavrından etkilenir. Bazı insanlar genellikle olumsuz bir bakış açısına sahipken, diğerleri zor durumlarda bile olumlu olmaya çalışabilir. Tutum, bir kişinin ne kadar sıkı çalıştığı, neyi gerçekçi gördüğü ve başkalarını destekleme yeteneği dahil olmak üzere hayatının birçok yönünü etkileyebilir.

Birinin karakterini değerlendirmeye çalışırken, onun kimliğini oluşturan nitelikler ve alışkanlıklardan oluştuğunu unutmayın. Bu, kolayca yanıltıcı olabilecek faktörlere büyük ölçüde güvenmemeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, giyim tarzı veya aile üyelerinin eylemleri gibi faktörleri içerir. Bu şeyler bir kişinin kişiliğine dair bazı geçerli bilgiler sağlayabilirken, diğer faktörlerle karşılaştırıldığında genellikle bir kişinin karakterinin çok zayıf göstergeleridir.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.