Appbilgi.com

Çin’de Bulunan Piramitler

18.01.2021
176

Çin’de Bulunan Piramitler Hakkında ki Gerçekler

Amerikalı pilot James Gaussan bir uçuş esnasında keşfetmiştir. Günümüzde Beyaz piramitler olarak bilinir. Piramitleri fark eden pilot, piramitlerin kireçtaşından yapıldıklarını’da söyleyerek Amerikaya rapor etmiştir. Bu olay bütün dünyanın gündeminde yer almaya başlamıştır. Bunun üzerine Alman araştırmacı Hartwig Hausdorf, giderek piramitleri görmeye karar vermiştir.

Gittiğinde gördüklerinden dolayı çok şaşırır ve biran önce ülkesine dönüp anlatmak ister. Birkaç fotoğraf çekmiş, birçok materyal ve bilgi toplamıştı.

Piramitler hakkında bildiklerimiz; Piramitler Çinin Xion bölgesinde yer almaktadır. Bu bölgede 300 metre yüksekliğinde devasa bir piramit, çevresinde de farklı büyüklerde piramitler vardır. 5000-6000 yıllık oldukları tahmin ediliyor ve tepeleri düzdür. Bu bilgilerden hariç piramitler hakkında bilgimiz yoktur. Çünkü Çin bölgesi kendi halkı dahil herkese yasaklamıştır. Birçok arkeolog araştırma yapmak için Çin hükümetine başvurmuş ancak bütün başvurular reddedilmiştir.

Çin hükümeti piramitlerin belli olmaması için üzerine toprak döküp ağaçlandırma yapmışlardır. 1954 yılında Life Dergisinde Beyaz piramitlerin Amerikalı pilot James Gaussan tarafından çekilen fotoğrafı yayımlandı. Hartwig Hausdorf’da açıklamada bulunmuştur. Piramitlerde Türklere ait birçok yazıt ve çok değişik mumyalar olduğunu söylemiş ama elinde delil olmadığı için söylediklerine inanılmamıştı.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Fatih Sultan Mehmet ve Dracula başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

MAKALE YAZARI


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zeynal dedi ki:

    Beyaz piramitler hakkında yeni bilgiler öğrenmiş oldum, teşekkür ederim.

Copyright © 2020 Appbilgi.com. Tüm hakları saklıdır.

bilgi sitesi, trend bilgiler, saglik, tarih, teknoloji, yemek tarifleri, ip uclari, neden, bilgi, sitesi, webmaster, faydali, bilgiler, nedir, nasil, yapilir, nerede