Appbilgi.com

Çocukların Teknoloji Güvenliği

15.11.2020
259

Çocukları Teknolojinin Tehlikelerinden Nasıl Koruruz

Teknolojik araç gereçlerin kullanımına ilişkin güvenlik kuralları

Teknolojik araç gereçler hayatımızın her alanına yayılmış ve hayatımızı kolaylaştırmıştır. Ancak bu teknolojik ürünler kullanma talimatlarına uygun kullanılmadığında teklikeli olabilmektedirler. Çünkü hemen hepsi elektrikle çalışmaktadır.

Mutfak robotu ve çamaşır makinesi gibi teknolojik araçlar çalışırken hareketli oldukları için kullanımlarında son derece dikkatli olunmalıdır.

Teknolojik araçların güvenli kullanımına ilişkin kurallar şöyle sıralanabilir:

  • İnternet, bağımlılık oluşturabildiği için oynama süresi kısa tutulmalıdır.
  • İnternet sitelerinde kişisel bilgiler kullanılmamalı ve kimseyle paylaşılmamalıdır.
  • İnternette tanınmayan kişilerle konuşulmamalıdır.
  • Teknolojik araçların arızaları aile büyüklerine haber verilmelidir.
  • Teknolojik araçların elektrik bağlantılarına dokunulmamalıdır.

Bilgisayar ve internet kullanımı, günlük yaşam planında en az yer alması gereken etkinlikler olmalıdır. Çünkü internet oyunları çocukları yemekten, sokak oyunlarından, arkadaşlık ilişkilerinden ve aile içi iletişimden alıkoymaktadır.

Bilgisayar veya televizyon başında çok fazla zaman geçiren insanlarda yorgunluk, uykusuzluk, görme bozuklukları ve sosyal sorunlar zamanla görülmeye başlar. Bu rahatsızlıklar geçici olabildiği gibi kalıcı da olabilir. Ayrıca beslenme alışkanlıkları da olumsuz etkilendiği için aşırı kilo yada zayıflık da oluşabilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan İletişimin Geleceği Nedir? başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Copyright © 2020 Appbilgi.com. Tüm hakları saklıdır.

bilgi sitesi, trend bilgiler, saglik, tarih, teknoloji, yemek tarifleri, ip uclari, neden, bilgi, sitesi, webmaster, faydali, bilgiler, nedir, nasil, yapilir, nerede