1. Anasayfa
 2. Teknoloji

En İyi Teknoloji Trendleri 2022

En İyi Teknoloji Trendleri 2022
En İyi Teknoloji Trendleri 2022
0

En İyi Teknoloji Trendleri 2022

Geçtiğimiz sezon birçok yenilik yaşandı. Ancak son pandeminin 2022’de toplumu dönüştürecek şirketlerin dijitalleşmesini artırarak hayatımızı etkilemeye devam edeceğini inkar edemeyiz.

Pandemi sürecinde şirketlerin çıkardığı derslerden biri de, gerçek değişimi gerçekleştirmenin göründüğü kadar zor olmadığıdır. İhtiyacınız olan en önemli şey motivasyon! Bunu göz önünde bulundurarak, tıpkı bizim dijital araçları yeni ve şaşırtıcı şekillerde birleştirmemiz gibi, 2022’nin ana trendleri de muhtemelen teknoloji trendlerini birleştirmeye odaklanacak.

 

DATAFICATION

Veri, daha sonra değineceğimiz günümüzün tüm trendlerinde kilit bir faktördür. Basitçe söylemek gerekirse, bilgi işlem, insan görevlerinin veri teknolojisine uyarlanmasıdır.

Sayısallaştırma, çok büyük miktarda veriye erişimimiz olduğu anlamına gelir – aynı bilgiler herhangi bir organizasyonun en önemli varlığı haline gelmiştir. Verileri, müşterilerimizi veya kullanıcılarımızı daha iyi anlamak, sektördeki en önemli eğilimleri araştırmak ve kuruluşunuzda neler olup bittiğine dair fikir edinmek için kullanırız.
verileri, günümüzde işlerimizde ve ekonomimizde gerekli hale geldiği için bilgilerinizi doğru ve güvenli tutan modern bir “varlıktır”.

COMPUTING POWER

Hesaplama gücü artmaya devam ediyor. Önemli ölçüde daha iyi bir bulut altyapısı elde ediyoruz ve birçok şirket bağımsız bulut platformlarından geçiyor.

Bilgi işlem gücü, veri bilimi, robotik ve daha fazlası gibi daha fazla teknik işler yaratıyor. Cihazlarımızda ne kadar çok bilgi işlem gücü gerekiyorsa, BT mühendisleri o kadar başarılı olur. Bilgi işlem gücü ayrıca daha iyi ağları destekler. 5G zaten burada, 6G ise ufukta, bu da günlük cihazlarımızda daha fazla güç anlamına geliyor.

SMARTER DEVICES

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bilgi işlem gücü ve yapay zeka (AI) teknolojisi, daha akıllı cihazlara erişmemizi sağladı.

Otonom arabalar veya akıllı robotlar gibi otomatik cihazlar, insanların daha fazla görevi daha kısa sürede tamamlamasına yardımcı olur. Yapay zeka destekli bu makineler hayatımızı kolaylaştırmaya yardımcı olurken, araştırmacılar şimdiden yapay zeka destekli ev robotları, giyilebilir cihazlar, ev aletleri ve daha fazlası üzerinde çalışıyor.

QUANTUM COMPUTING

Kuantum hesaplama, kuantum dolaşıklığı ve süperpozisyonu kullanan bilgi işlemedir. Bu, makinelerin büyük miktarda veriyi geleneksel bilgisayarlardan tamamen farklı bir şekilde işlemesine olanak tanır.

Kuantum hesaplama, bugün deneyimlediğimizden trilyon kat daha verimli güç sağlayabilir.

İzlemesi, analiz etmesi ve harekete geçmesi kolay olan bu harika teknoloji, koronavirüsün yayılmasını önleme, potansiyel aşılar geliştirme ve daha fazlası ile ilgili çözümlere dahil ediliyor.

Kuantum teknolojisinin başka bir uygulama alanı, kredi riski yönetimi, dolandırıcılık tespiti ve yüksek frekanslı ticarette yardımcı olabileceği bankacılık ve finans sektörüdür. Kuantum bilgisayarlar artık geleneksel bilgisayarlardan çok daha hızlı ve AWS, Google, Microsoft, Honeywell ve diğerleri gibi büyük pazar oyuncuları Kuantum Bilişim alanındaki yeniliklere şimdiden katılıyor.

 

ARTIFICIAL INTELLIGENCE (AI)

Araştırma kuruluşları günümüzde gelişmiş yapay zeka yetenekleri sağlamak için bilgi işlem gücü ve verilerin bir kombinasyonunu kullanıyor.

Yapay zeka (AI) teknolojisi, görüntü veya konuşma tanımada, akıllı telefonlar aracılığıyla kişisel asistanlarda ve daha fazlasında yararlı olduğunu şimdiden kanıtladı.
Ayrıca yapay zekanın birçok alanda çok büyük etkisi ve uygulaması var. Örneğin, hastaneler veya konaklama organizasyonları gibi hizmetlere olan talebi tahmin etmeye yardımcı olabilir. Bu, kaynakların kullanımı hakkında daha iyi kararlar almalarını sağlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.