1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Kış İçin Ev Hazırlığı Nasıl Yapılmalı

Kış İçin Ev Hazırlığı Nasıl Yapılmalı
Kış İçin Ev Hazırlığı Nasıl Yapılmalı
0

Kış İçin Ev Hazırlığı Nasıl Yapılmalı

Kasım ortası, sıcaklıklar düşüyor ve Kara Cuma indirimleri başladı. Bu tek bir anlama geliyor.

Yaşadığınız yere bağlı olarak, kar yağışı ve sıfırın altında sıcaklıklar yaşayabilirsiniz. Her neyse, soğuk mevsime hazırlanmak için daha iyi bir zaman olamaz – özellikle aşırı hava koşulları daha yaygın hale gelirken. Evinizi kışa hazırlamak biraz emek ister ama en iyi şeylerin çoğu kolay ve bedavadır. Soğuk günlerde sıcak ve rahat kalmanıza yardımcı olacak bir kışlık ev bakımı kontrol listesi oluşturmak için bu evde bakım ipuçlarını kullanın. Ayrıca kış fırtınalarında pipolarınızı nasıl koruyacağınız ve evcil hayvanlarınızı nasıl güvende ve sakin tutacağınız konusunda size ipuçları vereceğiz. Ayrıca bir alan ısıtıcısını çalıştırmanın ne kadara mal olduğunu da tartışacağız.

Bacayı Kontrol Edin

Şöminenizi veya odun sobanızı ısıtmak için kullanmadan önce bacanızı ve bacanızı bir profesyonele kontrol ettirin ve temizleyin. Bu prosedür baca yangınlarını önleyecektir. Baca yangınları, diğer odun yakan cihazlarla birlikte her yıl 18.000 evde yangına neden olur. Tıkanmış bacalar ve borular da karbon monoksit zehirlenmesi olasılığını artırabilir. Duman ve karbon monoksit alarmlarınız için yeni pilleri unutmayın.

Çalışmayan veya dekoratif bir şömineniz varsa, değerli ısınızı açık bir şömineden kaybedebilirsiniz. Bir şömine balonuna yatırım yapmak, ısının kaçmasını ve soğuk kış havasının girmesini önlemeye yardımcı olabilir. Daha sonra ateş yakmayı planlıyorsanız, çıkardığınızdan emin olun. Lütfen fırınınızı kontrol ettiriniz.

 

Fırınınızı kontrol ettirin

Baca gibi bir sobanız varsa her yıl kontrol edilmelidir. Ocağınız düzgün çalışmıyorsa, erken bir kontrol size kış gelmeden yeni bir soba almanız için zaman verecektir. Hava kanallarını temizlemeyi veya kendiniz temizlemeyi de düşünmelisiniz. Fırınınızın düzgün çalışmasını sağlamak için fırınınızın filtrelerini de düzenli olarak değiştirmelisiniz. (Ayrıca, yeni bir fırına ihtiyacınız olabileceğinin 5 işareti.)

 

Çıplak Zeminleri Kaplamak

Laminat, ahşap ve fayans zeminler harika görünür, ancak kışın ısı kaybedebilirler. Kışlık ev bakım kontrol listenizin bir parçası olarak, ayaklarınızı sıcak tutmak ve ısı kaybını önlemek için bir halı ekleyin. Veya çıplak zemine bir halı döşemeyi düşünün.

 

Ters Tavan Vantilatörü Kanadı

Evinizde bir tavan vantilatörü varsa, en iyi sonuçlar için kanatların dönüşünü mevsime göre değiştirmeyi düşünün. Çoğu tavan vantilatöründe, kanatlar daha sıcak aylarda saat yönünün tersine dönerek soğuk havayı aşağı doğru iter. Kışın, kanatlar saat yönünde sonuna kadar çevrildiğinde, odadaki sıcak hava, onu sıcak tutmak için tavandan aşağı doğru itilir.

 

Kış Fırtınalarına Hazırlanın

Hava durumuna dikkat edin ve bir kış fırtınası yaklaşıyorsa hazırlanmak için kendinize bolca zaman ayırın. Evinizdeki acil durum kitinizi ve arabanızı her zaman elinizin altında bulundurun ve dışarı çıkmanız gerekebileceği ihtimaline karşı benzin deponuzun dolu olduğundan ve aracınızın bakımının güncel olduğundan emin olun.

Evinizde portatif bir jeneratörünüz yoksa, şimdi bir tane almanın tam zamanı olabilir. Jeneratörler, kamu hizmeti şirketleri faaliyetlerine devam edene kadar evleri sıcak tutabilir.

 

Okuması Kolay Bir Termometreye Yatırım Yapın

Hayatınızdaki yaşlı insanlar için, evin en önemli yerlerinde büyük, okunması kolay termometreler bulundurmak her zaman iyi bir fikirdir. Yaşlı insanlar, özellikle yalnız yaşıyorlarsa ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen sıcaklık farklılıklarına karşı daha az duyarlı olabilirler. Bir termometreye sahip olmak ve sıcaklığı düzenli olarak kontrol etmek, ne zaman toplanmanız gerektiğini ve evinizde bir ısı kaybı sorunu olup olmadığını bilmenize yardımcı olabilir.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.