1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Outlook için Gmail – Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz

Outlook için Gmail – Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz
Outlook için Gmail - Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz
0

Outlook için Gmail – Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz

Microsoft ile Google arasındaki ortaklığın ardından, Gmail hesabı kullanıcılarına sunulan bir dizi avantaj vardır. İlk olarak, artık Gmail hesabınıza Microsoft Outlook üzerinden erişebilirsiniz.

Bu, farklı sekmeler arasında geçiş yapmadan tüm e-postalarınızı tek bir yerden yönetebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, güncel kalmanıza yardımcı olması için e-postanızı çevrimdışı olarak kontrol edebilirsiniz, ancak bunu Gmail ile çevrimiçi olarak yapamazsınız.

Herhangi bir nedenle Gmail hesabınızı Outlook’a bağlamadan önce yükleyemezseniz, Techloris’in bu sorunla ilgili sorun giderme sayfasını görüntülemek için burayı tıklayın. “Yüklenmiyor”, mesaj gönderemeyeceğiniz, Gmail kişileri ekleyemeyeceğiniz veya yalnızca Google hesaplarınıza erişemeyeceğiniz anlamına gelir.

 

Gmail Nedir?

Gmail hesabı, Google tarafından sağlanan ve İnternet bağlantısı olduğu sürece dünyanın her yerinden erişilebilen, arama tabanlı ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Gmail’in dünya çapında 900 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

Gmail hesabı kullanmanın avantajlarından biri, 15 GB’a kadar çok fazla depolama alanı sunmasıdır. Bu, diğer birçok e-posta sağlayıcısından çok daha fazlasıdır. Gmail ayrıca e-postaları gelen kutunuzdayken bile bulmanızı kolaylaştıran güçlü bir arama motoru sunar.

Kayda değer ek özellikler şunlardır:

 • Bir hesaba birden çok e-posta adresi ekleme
 • Gelen postayı otomatik olarak sıralamak için özel filtreler oluşturma
 • İletileri düzenlemek için etiketleri kullanma
 • Posta kutunuzu yönetmek için sohbet robotları oluşturma ve kullanma

 

Microsoft Outlook Nedir?

Outlook, kullanıcılarına birçok özellik ve avantaj sunan güçlü bir e-posta programıdır. Outlook’un başlıca avantajlarından bazıları şunlardır:

 • E-postalarınıza, kişilerinize, takvimlerinize ve görevlerinize kolayca erişebilirsiniz. Bu, iletişimin yönetimini ve organizasyonunu kolaylaştırır.
 • E-postaları, kişileri ve takvim etkinliklerini bulmayı kolaylaştıran güçlü bir arama işlevine sahiptir. Eklerde metin bile arayabilirsiniz.
 • E-postaları ve renk kodlarını önem veya kategoriye göre izlemeniz için size bir etiket sunulur. Bu, önemli e-postaları takip etmenize ve karışıklığı önlemenize yardımcı olur.
 • Birden çok önizleme seçeneğini ve e-postayı farklı şekillerde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Outlook’un görünümünü kişisel tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz.
  Outlook, 99 gigabayt arşiv alanı sunar, böylece çok sayıda e-postayı alanınız bitmeden kaydedebilirsiniz. Siz uzaktayken gelen kutunuzu yönetmek için otomatik yanıtlar da ayarlayabilirsiniz.

Bunlar, Outlook’un kullanıcılarına sunduğu avantajlardan yalnızca birkaçı. E-postalarınızı, kişilerinizi, takvimlerinizi ve görevlerinizi yönetmenin verimli bir yolunu arıyorsanız, Outlook harika bir seçimdir.

 

Bir Gmail hesabını Outlook’e Bağlama

Çoğu e-posta entegrasyonu (Posta ve Windows bilgisayarlar gibi), yeni hesabınızda ve diğer Gmail hesaplarında istediğiniz farklı bir e-posta uygulamasında oturum açmanıza olanak tanır. Her nasılsa Outlook mobil veya masaüstü bunu kolaylaştırmıyor ama biz yapıyoruz.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, Gmail hesabınızı kurmak olacaktır. Gmail gelen kutunuzu açın, dişli simgesini tıklayın ve “Ayarlar”ı seçin.

Ayarlar menüsüne girdiğinizde ekranın üst kısmında bir klasör göreceksiniz. Bir başlıkta “Yönlendirme ve POP IMAP” yazıyor. Üstüne tıkla. Üzerine tıklamak sizi IMAP ayarları seçeneklerine ve daha fazlasına götürecektir.

POP IMAP hesabı ayarlarındaysanız, IMAP erişimini arayın. (IMAP protokolünü kullanan başka bir Gmail hesabı istemcisinden erişime izin verir). Ardından, IMAP’yi etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için seçenekler göreceksiniz. IMAP’yi etkinleştirin.

Bu eylemi gerçekleştirdikten veya varsayılan sayfa ayarlarını değiştirdikten sonra, değişiklikleri manuel olarak kaydedersiniz. Kaydet’i tıklarsanız Google Workspace ile adımları tekrarlamanız gerekmez.

İşiniz bittiğinde, Gelen Kutusu sayfasına geri döneceksiniz. Bu sefer sağ üst köşedeki profil ikonunuza tıkladıktan sonra Google hesabı seçeneğinizi seçeceksiniz. Google Hesabı ayarlarınıza girdikten sonra, “Oturum açma ve Güvenlik” sekmesini tıklayın.

Korumayı seçtikten sonra sayfanın en altına gidin. Aşağıdaki son seçenek “Daha az güvenli uygulamalara izin ver” diyor, açtığınızdan emin olun.

Evet, bu, e-posta hesabınızın güvenlik sisteminin daha zayıf olduğu anlamına gelir. Varsayılan KAPALI ayarı, Google Hesabı erişim pencerenizin yalnızca Microsoft tarafından desteklenen uygulamalarda çalışmasına izin verdiğinden, bu özellik değiştirilebilir.

AÇIK işlevi, Outlook mobil uygulamasının Gmail ile entegrasyonunu da sağlar. Bu özelliği değiştiremiyorsanız, bunun nedeni Gmail’in iki faktörlü kimlik doğrulamasının hâlâ etkin olması olabilir.

Ayrıca Google’ın daha az güvenli uygulamaları uyarı vermeden açacağını belirten bir uyarı mesajı göndereceğinden bahsedildi. Bu, Google Workspace’inizin beklenen davranışıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.