Appbilgi.com

Yarına Bugün’den Başlayın!

08.11.2020
159

Günlerimizi Nasıl Planlamalıyız

İki günü aynı olan zarardadır.

Bazılarımız için Pazartesi günleri ürkütücü olabilir. Fırsatlarıyla, hedefleriyle, günlük işleriyle ve zorluklarıyla önümüzde uzanan haftaya bakıyoruz. Aramızdaki hiper verimli kişiler doğrudan işe giderken, gelen kutularımızı temizlerken, yapılacakları kontrol ederken ve daha büyük hedeflere doğru tutarlı ilerleme kaydederken, geri kalanımız listemize boş gözlerle bakarız ya da sayısız yangını söndürmek için boşa çaba harcarken hayatımızda gerçekten önemli olana asla ulaşamıyoruz. Hayatlarımızın anların bir bileşimi olduğuna inanacaksak, o zaman boşa harcanan anlar – kasıtsız faaliyetlerle harcananlar – boşa harcanmış bir hayat yaratır.

Bu tuzaktan kaçınmanın bir yolu, günlerimizi bir gece önceden planlamaktır. Bu strateji bize sabah planlanması zor olan yaşantımızın daha doğru bir planlamaya kavuşmasını sağlıyor:

  • Günlerimizi önceki gece planladığımızda, acil ve yanlış kararlardan ziyade günlerimize objektif bir şekilde bakabiliyoruz ve acil durumların baskısından boşanmış işleri planlayabiliyoruz.
  • Bir gece önce günlerimizi planladığımızda bilinçsiz ve bilinçaltı zihinlerimizin planlarımızı nasıl gerçeğe dönüştüreceklerini bulmak için geceyi kullandığını fark edeceksiniz. Bütün gece bizim için çalışan bir eleman olması gibi varsayalım.

Bu planlama biçiminin, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını değerlendirerek ve nasıl iyileştirmeler yapabileceğimizi değerlendirerek yeni geçen günün bir bilançosunu oluşturmamızı sağladığını ekleyebiliriz.

Hayatınızın çok daha kolaylaştığını fark edeceksiniz.

Hayatı Kolaylaştırmak İçin Neler Yapmalıyız

Ertesi gününüze başlamadan önce bilinçsizce planlamanın çok da önemli bir aşama olmadığını söyleye biliriz. Sadece hazır olun. Ama pratikte, çoğumuz yine de yarın için endişeleneceğiz. Serbest yüzen kaygıyı yapıcı eyleme dönüştürmek için biraz zaman ayırmaya ne dersiniz?

Bu planı uygulamanın sizi çok ama çok başarılı kılacağını söylüyor. Başarı ister bir iş terfisi gibi görünsün, ister ailenizle daha çok vakit geçirmek için olsun, birazcık önsezi, birbirini izleyen anlamlı anları bir araya getirmemize ve dolayısıyla daha anlamlı bir yaşam kurmamıza yardımcı olabilir.

Şunu hiç unutmayın, ”En iyi yol bildiğiniz yoldur” planlanmış günler karşınıza çıkacak aksiliklere daha iyi çözümler bulmanıza zaman kazandıracaktır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

MAKALE YAZARI


Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Copyright © 2020 Appbilgi.com. Tüm hakları saklıdır.

bilgi sitesi, trend bilgiler, saglik, tarih, teknoloji, yemek tarifleri, ip uclari, neden, bilgi, sitesi, webmaster, faydali, bilgiler, nedir, nasil, yapilir, nerede