1. Anasayfa
 2. Webmaster

Anahtar Kelime Belirleme İpuçları

Anahtar Kelime Belirleme İpuçları
0

Bir web sitesinin en önemli temel taşı anahtar kelimelerdir.

Anahtar kelime belirleme nasıl yapılır.

Anahtar Kelime Belirleme İpuçları” Anahtar kelimeleri seçmek, bir web sitesi kurarken en önemli adımlardan biridir, çünkü bu, web sitesinin arama motorlarından ne kadar trafik alacağını belirleyebilir. Web sitesi sahibi spesifik olan ve genel olmayan anahtar kelimeleri seçmeye odaklanmalıdır çünkü genel anahtar kelimeler ziyaretçilere ulaşabilir veya gözden kaçabilir. Anahtar kelimeler için ortalama arama sayısını kontrol etmek de yardımcı olabilir, çünkü birkaç aylık araması olan bir anahtar kelime için sıralama buna değmeyebilir. Web sitesi sahibinin anahtar kelimeler için sıralama yapıp yapamayacağını görmek için, rakiplerin sahip olduğu geri bağlantıların sayısını kontrol etmelidir. Bir anahtar kelime iyi çalışmazsa, web sitesi sahibi anahtar kelimenin bir varyasyonunu deneyebilir.

Pek çok genel anahtar kelime vardır ve bir web sitesi sahibi bu anahtar kelimeleri kullanmak isteyebilir, çünkü bunlar genellikle belirli anahtar kelimelerden daha fazla aranır. Genel bir anahtar kelime, “bilgisayar” gibi bir kelime olabilir; birçok terime uyar ve çok geniştir. Belirli anahtar kelimelerin genellikle daha az araması olsa da, genellikle ziyaretçinin ihtiyaçlarını çok daha iyi karşılarlar. Örneğin, çoğu insan bir arama motorunda “bilgisayar” kelimesini aramaz ; bunun yerine “siyah yüksek çözünürlüklü masaüstü bilgisayar” gibi belirli bir şeyi arayabilirler. Daha spesifik anahtar kelimeler seçmek, genellikle daha alakalı trafik sağlar.

Anahtar kelimeleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

Anahtar kelimeleri seçmeden önce, bir web sitesi sahibi, bir anahtar kelime analiz programı ile aylık veya günlük arama sayısını kontrol etmelidir .

Kullanmak istediğiniz anahtar kelimelerin zorluk derecesini ölçmek için SPYFU.COM web sitesinden ücretsiz faydalana bilirsiniz.

Bunun nedeni, bir web sitesini anahtar kelimeler için sıralamak zaman alması ve web sitesi sahibinin yalnızca kârlı olacak kadar ziyaretçi çekecek anahtar kelimeleri hedeflemesi gerektiğidir. Örneğin, çok sayıda alıcıyla nispeten yeni bir müşteri hedeflemediği sürece, aylık 100 araması olan anahtar kelimeler genellikle kâr için yeterli trafik oluşturmayacaktır. Daha iyi anahtar kelimeler genellikle yaklaşık 1.000 aramayla başlar ve yükselir.

Anahtar kelimelerin çoğu arama motorlarında kapsanmaktadır, bu nedenle bir web sitesi sahibinin genellikle hedeflediği anahtar kelimeler için sıralama yapan rakipleri olacaktır. Web sitesini sıralamak için, rakiplerinin kaç tane geri bağlantısı olduğunu görmelidir. Geri bağlantılar, bir web sitesine yönlendirilen bağlantılardır ve genellikle arama motoru sıralamalarını belirler – veya en azından büyük ölçüde etkiler – . Bir rakibin 300 veya daha az geri bağlantısı varsa, anahtar kelimenin sıralanması genellikle daha kolaydır; Eğer rakibin 10.000 gibi çok sayıda geri bağlantısı varsa, sıralaması aylar veya yıllar alabilir.

Bir anahtar kelime yeterince arama olmadığı veya çok rekabetçi olduğu için çalışmazsa, web sitesi sahibi anahtar kelimenin bir varyasyonunu deneyebilir. Örneğin, “kullanılmış kırmızı araba” ve “kırmızı kullanılmış araba” ifadeleri, anahtar kelimeler benzer olsa bile genellikle farklı arama numaralarına ve rekabete sahip olacaktır. Bir web sitesi sahibinin başlangıçta istediği anahtar kelimeler uygun(mevcut) değilse , anahtar kelime seçiminde çok daha titiz olmalıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.