Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır
  1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler

Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır

0

Pas Lekesini Çıkartmak İçin Ne Yapmalıyız

Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır?” Hepimiz giysilerimizde leke kalmasından nefret ederiz ve en sinir bozucu olan pas . Dışarı çıkmak imkansız görünüyor ve çamaşır makinesine atmak asla işe yaramıyor. Giysilerinizde pas lekeleri varsa, çıldırmayın! Birkaç numara ile bu lekeleri çıkarabilirsin. Lekeyi fark ettiğiniz anda temizlemeyi unutmayın. Lekelerin yerleşmesi ne kadar uzun olursa, çıkmaları o kadar zor olur.

Giysilerden pas lekesi nasıl çıkarılır:

  1. Limon suyu ve buhar Lekeli alanı yeni kaynatılmış su dolu bir tencerenin üzerine yayın . Ateş yakmamak için alevin söndüğünden emin olun. Lekenin üzerine limon suyu serpin ve bekletin. Birkaç dakika sonra lekeyi durulayın. Gerektiği kadar tekrarlayın.
  2. Limon suyu ve tuz Lekeli alanı bir yığın kağıt havlu üzerine koyun. Tuz serpin. Lekeye limon suyu sür. Doymuş bölgeyi güneşte bırakın ve lekeyi gidene kadar limon suyuyla nemlendirin.
  3. Tartar kreması Bir tencerede iki bardak (yaklaşık iki litre) suyu altı çay kaşığı tartar kreması ile kaynatın. Tencereyi ocaktan alın. Lekeli giysiyi bir veya iki saat sıcak sıvının içinde bekletin.
  4. Pas çıkarıcı Her şey başarısız olursa, ticari bir pas lekesi çıkarıcı kullanın. Biraz ekstra paraya mal olsa bile, çalışması neredeyse garantidir. Pek çok pas sökücü çok zehirli olduğu için talimatları dikkatlice izleyin.
  5. Leke nihayet gittiğinde, her zamanki gibi giysilerinizi çamaşırların arasına koya bilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap