Appbilgi.com

Ar-Ge Yazılımı Nedir?

27.12.2020
191

Ar-Ge Yazılımının Amacı ve Uygulama Türleri Nedir

ArGe Yazılımı Nedir ?” Araştırma ve geliştirme veya Ar-Ge yazılımı, bilgileri düzenlemeye, sunmaya veya derlemeye yardımcı olan her türlü yazılım uygulamasıdır. Araştırma ve geliştirme, ürünler, hizmetler, şirketler, kişiler ve işletmelerin ve hükümetlerin bilmesi gereken diğer bilgiler hakkında kamuoyunun iç görü kazanmasıyla ilgilenir. Bu bilgiler, şirketlerin pazarlama çabalarını daha iyi hedeflemelerine ve vatandaşlar ve ihtiyaçları hakkında bilgi edinmesine yardımcı olur.

  • İlaç endüstrisinde Ar-Ge yazılım sistemleri kullanılabilir.

Birçok Ar-Ge yazılım uygulaması, bir araştırma ve geliştirme ekibi tarafından toplanan bilgilerle ilgili matematikle ilgilenir. Bu, verileri manuel olarak girerek yapılabilir veya bir şirket web sitesi aracılığıyla derlenebilir. Örneğin, bir otomobil şirketi, tüketicilerin belirli bir model hakkında en çok hangi özellikleri beğendiğini öğrenmek istiyorsa, web sitelerinde bir anket yapabilir. Ar-Ge yazılımı, bu bilgileri bir istatistik olarak toplayabilir, derleyebilir ve hesaplayabilir.

  • Birçok Ar-Ge yazılım uygulaması, bir araştırma ve geliştirme ekibi tarafından toplanan bilgilerle ve matematikle ilgilenir.

Ar-Ge yazılımı olabilecek diğer program türleri, toplanan bilgilerin okunması kolay ve çekici bir şekilde görüntülenmesini sağlayan iş sunum sistemleridir. Kullanıcılar bunu yapmak için elektronik tablolar, grafikler veya çizelgeler oluşturabilir. Malzemeleri sunmak için slayt gösterileri ve film klipleri de kullanılabilir.

Araştırma ve geliştirme, kuruluşlara ve işletmelere ürünlerini daha etkili bir şekilde pazarlamak için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda pazarda hangi ürünlerin eksik olduğunu bilmelerine yardımcı olur. Müşteri içgörüsü elde etmek, tüketici talebine göre özel ürünler oluşturmalarına olanak tanır. Ar-Ge yazılımı, bu yeni ürünlerin tasarımına yardımcı olarak bu göreve yardımcı olabilir.

Geliştirme sürecinde alınan verilere dayalı olarak yeni ürünler veya hizmetler için fikir tasarlamak ve taslak haline getirmek için kullanıldığında, programların çizilmesi ve taslağı hazırlanması Ar-Ge yazılımı olarak düşünülebilir. Bu aşama, şirket veya kuruluşa bağlı olarak bir mühendis, bilim adamı veya araştırmacı kadrosu tarafından tamamlanabilir. Çoğu zaman, bilgilerin derlenmesi ve yeni ürün tasarımı aynı Ar-Ge yazılım uygulamasıyla tamamlanabilir.

Ar-Ge yazılımının fiyatı, programların karmaşıklığına bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Temel çizim veya yazılım ekleme, genellikle her şeyi tek bir yerde yapan bir sistemden çok daha ucuzdur. Bazen şirketler bir görevi tamamlamak için yazılım programlarının bir kombinasyonunu kullanır . Bu yazılım genellikle ticari malzeme mağazalarında veya indirilmek üzere çevrimiçi olarak bulunabilir . Bazı çok temel Ar-Ge yazılımları paylaşılan yazılım olarak sunulabilir veya tüketicilerin bir satın alma işlemi yapmadan önce programları deneyebilmeleri için sınırlı bir ücretsiz deneme için sunulabilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan DSL ve ADSL Arasındaki Fark Nedir? başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

MAKALE YAZARI


Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Copyright © 2020 Appbilgi.com. Tüm hakları saklıdır.

bilgi sitesi, trend bilgiler, saglik, tarih, teknoloji, yemek tarifleri, ip uclari, neden, bilgi, sitesi, webmaster, faydali, bilgiler, nedir, nasil, yapilir, nerede