1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Payoneer Nedir? Nasıl Kullanılır?

Payoneer Nedir? Nasıl Kullanılır?
0

Payoneer Nedir?

Payoneer, ülkeler ve para birimleri arasında işletmeleri ve profesyonelleri birbirine bağlayan yenilikçi bir sınır ötesi ödeme platformudur. Payoneer, 200’den fazla ülkede milyonlarca işletmenin ve profesyonelin sınır ötesi ödemelerini kolaylaştırarak yeni kitlelere ulaşmasına olanak tanır. Google, Airbnb, Fiverr ve Getty Images dahil binlerce küresel şirket, Payoneer’in toplu ödeme hizmetlerine referans oluyor. Payoneer, Hindistan otoritesi tarafından da kabul görmüş ve ülkede aktif bir şekilde kullanımı desteklenmiştir.
Hindistan’da Payoneer çözümleri, küçük işletmelerin, girişimcilerin ve hizmet sağlayıcıların uluslararası müşterilerinden INR’de sorunsuz bir şekilde ödeme almalarına yardımcı olur.
Payoneer, belirli ödeme hizmetlerini kolaylaştırmak amacıyla Hindistan’da bir çevrimiçi ödeme ağ geçidi hizmet sağlayıcısıdır. (Hindistan Merkez Bankası tarafından belirtildiği şekilde) (“OPGSP”) olarak hareket eder.
Payoneer, PayPal’ın Türkiye’de yasaklanmasının ardından aktif olarak kullanılmaya başlandı. Yazımızın devamında Payoneer hakkında bilmek istediğiniz birçok soruya cevap bulabileceksiniz.

Payoneer hesabı nasıl açılır?

Bir Payoneer hesabı açmak için önce Payoneer sitesine gidin ardından ‘REGISTER NOW’ şimdi kaydol düğmesine tıklayın, Türkçe dil seçeneği ancak kayıt işlemi başladıktan sonra seçilebiliyor.
Ardından, hesabınız için adınız ve soyadınız, doğum tarihiniz, yaşınız, adresiniz, iletişim ve güvenlik bilgilerinizi gireceksiniz.
Ticari faaliyetinize dair kanıtınız varsa, Payoneer’a şirket olarak kaydolmanız hızlı bir onay için önerilmektedir.
Payoneer hesap açma işleminde ikinci adım doğrulama işlemidir, sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girdiyseniz kısa süre içinde mail adresinize bir doğrulama maili gelecek.
İnceleme ekibi, girmiş olduğunuz bilgilerde eksik veya bir hata tespit etmesi halinde hesap açma işlemini reddedilebilir. Sizden istenen bilgileri hatasız ve doğru girdiğinizden emin olun.

Payoneer Banka hesabı ekleme

Payoneer’a banka hesabı eklemek için aşağıda sıralı bir şekilde belirtilen adımları takip ederek banka hesap ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Payoneer aracılığıyla para çekme ve ödeme alma işlemi aktif olarak kullanılabilir.

 • Payoneer’da oturum açın.
 • Ana menüden Bankalar ve kartları seçin.
 • Ardından, Çekilecek banka Hesapları’nı seçin.
 • Eklemek istediğiniz banka hesabı türünü seçin.
 • Para çekmek üzere yeni bir banka hesabı eklemek için Hesaplarınız sekmesini seçin.
 • Payoneer müşterisi olmayan ödeme yapan alıcılar için yeni bir alıcı banka hesabı eklemek için Alıcı hesapları sekmesini seçin.
 • Banka hesabı ekle ‘yi seçin banka hesabı ayrıntılarını eklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Hesaplar için: Hesap sahibinin adı, Payoneer hesabınızdaki adla eşleşmelidir. Yanlış bilgiler Payoneer’in banka hesabının onaylanmasını geciktirebileceğinden, bu bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Bu işlemleri tamamladığınızda inceleme süreci genellikle 3 iş günü kadar sürer, banka hesabının onaylandığını veya reddedildiğini size bir e-posta ile bildirecekler.

Herhangi bir para çekme ücreti var mı?

Payoneer bakiyelerinden ödeme yapan diğer Payoneer müşterilerinden ödeme aldığınızda, bu uygulama her işlemde ücretsizdir.
Müşterilerinize ödeme istekleri gönderip onlara size kredi kartı ve ACH banka hesabı üzerinden ödeme yapmalarını isterseniz, kredi kartı ve tüm para birimleri için %3 ACH Banka ücreti %1 uygulanır.
Payoneer ödeme sistemini kullanan, Wish, Fiverr, Upwork, Airbnb ve diğer binlerce şirketle entegre bir şekilde çalışmaktadır. Her pazar yeri ve satış ağı tarafından belirlenen ücretler değişebilir.

Para çekme işlemini nasıl yapabilirim?

Payoneer’da para çekmek için aşağıda belirtilen sıralı adımları takip ettiğinizde kolaylıkla hesabınızdan para çekebilirsiniz.

 • Payoneer’da oturum açın.
 • Para çekme ve havale’ye gidin ve ardından para Çek’i seçin.
 • Henüz para çekme için banka hesabı eklemediyseniz, yeni banka hesabı ekle düğmesine tıklayın ve banka hesabı kaydına geçin. Kaydınızı gerçekleştirdikten sonra banka hesabınız onaylanana kadar bekleyin.
 • Ekli bir banka hesabınız varsa ve bu Payoneer tarafından onaylandıysa çekmek istediğiniz para birimi bakiyesini seçin.
 • Para çekmek istediğiniz banka hesabını seçin ve istenen tutarı girin. Çekilecek tutarı girdiğinizde yatırılacak tutar otomatik olarak hesaplanacaktır.
 • Açıklama kısmına isterseniz bir açıklama girebilirsiniz. Bu açıklama payoneer hesabınızdaki İşlemler bölümünde görünecektir, banka ekstrenizin açıklama bölümünde görünmez.
 • Gözden geçire tıklayın, girdiğiniz ayrıntıları gözden geçirin.
 • Para çekme talebini göndermek için para çek’e tıklayın. Eğer hesabınızda iki aşamalı doğrulama aktifse size bir kod gönderilecek ve kimlik doğrulaması istenecektir.
 • Para birimi dönüştürme içeren bir para çekme işlemi yapıyorsanız, para çek’i tıkladıktan sonra döviz kurunun değiştiğine dair bir mesaj alabilirsiniz. Bu durumda güncellenen tutarları gözden geçirme ve para çekme işlemini yeniden gönderme fırsatına sahip olacaksınız.
 • Para çekme bilgilerinizi içeren bir e-posta onayı aldığınızda işlem tamamlanmış olacak.

Payoneer Mastercard’a nasıl başvurabilirim?

Payoneer Mastercard banka kartı, ABD ve AB dahil olmak üzere dünyanın hemen, hemen her yerinde kullanılabilir, bu kartı talep etmek için tek şart aktif bir hesabınızın olmasıdır. Son altı ayda en az 100$ ödeme almış tüm kullanıcıların, “Hesabım” bölümünde yer alan “Kart İste” sekmesi aktif hale gelecektir. “Ayarlar” ve “Kart Yönetimi” altında bulunan bölümde ayrıca yeni bir Payoneer Mastercard talep edebilir veya mevcut bir kartı devre dışı bırakabilirsiniz. Kart teslim süresi genellikle dört ila yedi iş günüdür. Teslim süresi ve nakliye masrafları, varış ülkesine ve istenen teslimat seçeneğine göre değişir.

Payoneer güvenli mi?

Payoneer 2005 yılında kuruldu, 200’den fazla ülkede milyonlarca işletme ve freelancer ile sorunsuz sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırarak küresel olarak büyük bir güven sağladı.
Dünya çapında tanınmış binlerce lider şirket ve pazar yeri, dünya çapındaki müşterilerine para göndermek için Payoneer’in toplu ödeme hizmetlerine güven duyduğunu açıklıyor.
Payoneer’in hızlı, esnek, güvenli ve düşük maliyetli çözümler oluşturması, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlardaki işletmelerin, yerelde olduğu kadar global olarak da ödeme yapabilmeleri yerel işletmeler için büyük bir avantaj sağlıyor.
Bu nedenle Payoneer’in dünyada büyük bir güven oluşturduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.