1. Anasayfa
 2. Webmaster

Web Sitesi Trafiğini Nasıl Artırırım?

Web Sitesi Trafiğini Nasıl Artırırım?
0

Web Sitesinin Ziyaretçi Sayısı Nasıl Arttırılır

Web Sitesi Trafiğini Nasıl Artırırım?” Bir web sitesine gelen trafiği artırmak, birçok işletme sahibinin hedefidir ve bunu yapmanın çeşitli yolları vardır. Web sitesi trafiğini artırmanın en önemli yollarından biri, okuyuculara siteye düzenli olarak tekrar gelmeleri için bir neden verdiğinden, sık sık güncellenen kaliteli içerik sunmaktır. Arama motoru optimizasyonu veya SEO olarak bilinen bir araç olan her yazıda web sitenizle ilgili anahtar kelimeler bulunduğundan emin olmalısınız . Web sitenize bağlantı yerleştirmek için çevrimiçi konumlar bulmak, web sitesi trafiğini artırmanın başka bir yararlı yoludur ve diğer sitelerle bağlantı paylaşarak, forumlarda yayınlayarak ve makale dizinlerine içerik göndererek yapılabilir.

Bir web sitesine gelen trafik, hedefli veya organik yöntemler kullanılarak yönlendirilebilir.

Başarılı web sitelerinin çoğu, ziyaretçilerin konuyla gerçekten ilgilendiği için çok fazla trafik alır. Bu nedenle çoğu site, genellikle bilgilendirici olduklarından ve sık sık güncellendiklerinden bloglar içerir. Aslında, bir site ne kadar sık ​​güncellenirse, web sitesi ziyaretçileri o kadar teşvik edici olur, bu da mümkünse günde birkaç kez güncelleme yapmanız gerektiği anlamına gelir. Favori web sitenizin sunduğu içerik türü ve ne sıklıkla güncellendiğini düşünün ve siteniz için aynısını yapmaya çalışın. Çok fazla makale veya blog yazısı yazmaya vaktiniz yoksa, bunu sizin için yapacak bir yazar tutmayı düşünün.

 • Blog ağı pazarlaması, bağlantılar oluşturmanın ve daha fazla takipçi oluşturmanın çok yararlı bir yoludur, bu da daha fazla web sitesi ziyaretçisi ve potansiyel müşteri oluşturur.

Web sitesi trafiğini artırmak için içerik eklemeden önce, en çok ziyaret edilen sitelerin genellikle arama motoru optimizasyonu kullandığını unutmayın. Bu araç, potansiyel ziyaretçilerin, aradıkları şeyi yazdıklarında, sorularını yanıtlayabilecek sitelerin bir listesi ile sunulduğu için, arama motorları aracılığıyla sitenizi bulmalarına olanak tanır. SEO‘ya başlamak için, ürününüzü veya hizmetinizi en iyi tanımlayan ilk birkaç kelimenin veya kısa ifadelerin bir listesini yapmalı ve bunların ortalama bir web gezgininin bir arama motoruna yazacağı kelimeler olduğundan emin olmalısınız. Bu anahtar kelimeleri sitenizin içeriğine ekleyin, ancak içeriğe doğal bir şekilde uyum sağlamaları için bunları blog girişi başına yalnızca birkaç kez kullanın. Seçilen anahtar kelimeleri sayfa adına, başlıklara ve yalnızca arama motorlarının görebileceği kod olan meta etiketlere yerleştirdiğinizden emin olun.

Web sitesi trafiğini artırmanın ek bir yolu, web sitesi adresinizin İnternette sık sık paylaşılmasını sağlamaktır. Bunu, genellikle içeriğinizi sitenize bir bağlantıyla göndermenize olanak tanıyan, insanların hem makalelerinizi okumasına hem de bağlantınız eklenmiş olarak web sitelerine eklemenize olanak tanıyan içerik dizinlerine makaleler dağıtarak yapabilirsiniz. Web sitenizi paylaşmanın başka bir yolu, sitenizdeki diğer ilgili işletmelere bağlantılar yayınlamaktır, bu şirketlerin bağlantınızla aynı şeyi yapacağı anlaşması ile. Ayrıca forumlarda yararlı tavsiyeler yayınlayarak ve forum imzanıza sitenize bir bağlantı ekleyerek web sitesi trafiğini artırabilirsiniz, böylece gönderilerinizi okuyan herkes bağlantıya tıklayabilir. Elbette, web sitenizin adresini kartvizitlere ve basılı reklamlara eklemek web sitesi trafiğini de artırabilir.

Google AdWords veya başka bir anahtar kelime programı aracılığıyla çevrimiçi reklam vermek, web sitesi trafiğini önemli ölçüde artırabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.