1. Anasayfa
 2. Webmaster

Web Sitesinden Nasıl Para Kazanılır

Web Sitesinden Nasıl Para Kazanılır
0

Web sitesinden para kazanmanın 4 yöntemi

Herkesin merak ettiği bir soru olarak karşımıza çıkan “Web Sitesinde Nasıl Para Kazanılır” için bir çok yöntemi detaylıca araştırdık. Ancak önceliğiniz her zaman para kazanmaktan çok insanlara faydalı olmak olursa daha kaliteli bir web sitesi ortaya çıkar. Böylece zamanla iyi bir websitesiyle hak ettiğiniz parayı da kazanırsınız.Unutmayın ! Güzel şeyler zaman alır…

Şimdi, bir web sitesinden para kazanma yollarını birlikte kaleme alalım.

1.Google Adsense

Adsense bir çok web sitesinin reklam yayını almak için kullandığı bir sistemdir. Sitenizin belirli köşelerine banner yada popup reklamlar almanızı sağlayıp sizleri reklamveren ile buluşturan bir sitedir.Ama adsenseye sitenizi gönderdikten sonra onay alabilmek için dikkat etmeniz gereken kriterler var. Mesela sitenizin hiti olmalı, kaliteli yazılar olmalı ve Gizlilik,İçerik Politikası ,İletişim gibi sayfalar yer almalıdır. Eğer adsense reklamlarını alamıyorsanız webmaster forumlarından sitenize reklam almayı deneyebilirsiniz.

2.Tanıtım Yazısı Satışı

Blogunuzdan başka siteleri tanıtmak için yazılan yazılara tanıtım yazısı adı verilir ve yazılarda 2-3 adet başka siteye gönderilen link bulunur. Tanıtım yazısı almak siteye başka bir site tarafından gönderilen Backlink sayesinde Google gözünde daha değerli olmasını sağlar. Bu işe webmaster forumlarında yazı satışınızla ilgili güzel bir konu açıp başlayabilirsiniz. Ama bu konuda dikkat etmeniz gereken sitenizin belirli bir hite ulaşmış olması, Alexa değeri, Mozrank değerleri ve özgün içerik sayısıdır. Buna göre sitenizde yayınlayacağınız her yazı başına bir ücret belirlenir.

3.Link Satışı

Reklam alamayan web sitelerinin para kazanmak için en çok kullandığı diğer yöntem sitelerinin footer alanlarından başka bir siteye link vermektir. Bu durumda diğer siteye sağlanan backlink onun arama motorlarında değer kazanmasını sağlar. Link satışları 1 aylık ve ya 3 aylık olarak yapılır ve genelde webmaster forumlarında müşteri bulunur. Bunun için de bazı kriterler belirlenirken sitenin yine Alexa , Mozrank, hit sayısı gibi değerleri incelenir.

4.Satış Ortaklığı

İyi bir kitleye sahip web site sahipleri tarafından tercih edilen bu yöntemde sitenize bir ürünün satış linklerini yerleştirip, satın alınan her üründen kar almaya çalışırsınız. Genel de bu yöntemi Seo blogları kendi hazırladıkları Seo eğitimlerini satmak için kullanırlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.