1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Yabancı Dil Öğrenmek İçin İpuçları

Yabancı Dil Öğrenmek İçin İpuçları
0

Yabancı bir ikinci dil öğrenmek günümüz dünyasında şart olmuş durumda. Başka bir dili ana dil gibi öğrenmek beyin için olumlu gelişmelere imza atıyor. Peki yabancı dil öğrenmek için neler yapılmalı? Yabancı dil öğrenmek de zorlanıyorum ne yapmalıyım? Diyorsanız doğru yerdesiniz.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin İpuçları

İkinci bir dil öğrenmek kolay değildir. Alışılmışın dışına çıkılması gerekilir. Bu yolda pes etmemek ve azimli olmak en büyük motivasyon kaynağı olacaktır. Yabancı bir dil öğrenmek hem size hem de beyninize faydası olacaktır. Yabancı dil öğrenerek diğer insanlardan bir sıfır önde olma şansınız oluyor. İş ilanları, yabancı ülkelerde seyahat, diğer insanlarla iletişim için ikinci bir dil öğrenilmesi gerekiliyor.

İşte yabancı dil öğrenmek için yapılması gerekilenler ;

 • YAYGIN KULLANILAN İLK 100 KELİMEYİ ÖĞRENMEK : Öğreneceğiniz dilde en çok kullanılan kelimeleri ezberlemek daha pratik olacaktır. Bu kelimelerin sürekli tekrarını yaparak cümle oluşturmaya çalışmak o dili öğrenmeniz için sağlıklı olacaktır. Fakat ezber yapmak sadece size o anlık öğrenim sağlayacaktır daha sonradan unutmamak için mutlaka ezber değil pratik yapınız.
 • SOSYAL MEDYA UYGULAMALARINI YABANCI DİL YAPINIZ : Yabancı dil öğrenmek için bir diğer pratik ise kullandığınız uygulamaların dilini değiştirmek olacaktır. Sürekli o kelimeleri görmek hem kelimenin anlamını hem de yabancı dildeki anlamını öğrenmenize olanak sağlayacaktır. Bu pratiği yapmak yabancı dil öğrenmek isteyen için aşırı yardımcı olacaktır.
 • ÖZEL DERS ALMAK : Özel ders almak yabancı dil öğrenmek için bire birdir. Öğretmen ile sürekli telafuz yapmak dilinizin gelişmesine yönelik olumlu olacaktır. Yanlış telaffuz yapsanız bile öğretmen sizinle konuşmaya devam edecektir. Bu en masraflı yollardan bir tanesi olsa da yabancı dil öğrenmenin en köklü yoludur.
 • YABANCI DİL KONUŞAN KİŞİLERLE ARKADAŞLIK YAPMAK : İngilizce dahil bir çok dili en kolay şekilde öğrenmenin bir diğer yoluda budur. İnternet dahil bir çok platformdan yabancı arkadaşlıklar yapmak mümkün fakat onun haricinde iş yerinizde, okulunuzda, ailenizde illaki öğrenmek istediğiniz yabancı dili bilen insanlar olacaktır. İnsanlarla arkadaşlık yaparak pratik yapmak en temel yollardan bir tanesidir.

İngilizce dahil bir çok yabancı dili öğrenmenin temel yolları bunlardır. Fakat bunlardan önce herşey sizde bitmektedir. Doğru zamanda çalışmak ve pratik yaparak kendinizi geliştirmek herşeyden önemlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n_m
  Kızgınım
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

Merhaba, Malatya/yeşilyurt doğumluyum. Tekstil Teknoloji Teknisyenliği alanında önlisans yaptım ve şuan özel bir sektörde mesleğimi icra etmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.